Převodník REX 3

K dispozici ve stříbrné nebo černé barvě

SuperPak třetí generace je nyní standardem

REX 3 DAC nyní standardně obsahuje SuperPak třetí generace BAT. Poprvé je BAT SuperPak vybaven hybridní konstrukcí, která zahrnuje dva kondenzátory zalité do každé jednotlivé skořepiny. Součástí konstrukce Gen 3 je další kondenzátor (stříbro v oleji) nejvyšší možné kvality bez ohledu na cenu. Každé dva kondenzátory jsou spojeny a poté zality do nového nízko rezonančního pouzdra. BAT REX 3 DAC nyní obsahuje největší SuperPak, jaký kdy BAT nabídl v předzesilovači nebo zdrojovém komponentu. REX 3 DAC Gen 3 SuperPak dramaticky přispívá k otevřenému a transparentnímu zvuku, k větší dynamice, hloubce a přesnosti basů a nabízí větší rozlišení ve středním kmitočtovém pásmu.

Nulová záporná zpětná vazba pro nejvyšší čistotu a šest elektronek 6C19

Analogový výstupní výkonový stupeň z REX 3 následuje puristický přístup od BAT, spočívající v nepoužití záporné zpětné vazby k dosažení požadovaných cílů – velké šířky pásma a linearity obvodu. V cestě signálu se nikde nepoužívají vyrovnávací paměti ani katodové sledovače. REX 3 má vysoce výkonný výstup se šesti elektronkami 6C19. Jedna jejich dvojice slouží jako zdroj proudu pro napájení elegantní konstrukce Unistage, chráněné obchodní značkou. Stejně jako v předzesilovači REX 3 od BAT, používá převodník DAC REX 3 na výstupu transformátory s amorfními jádry 2. generace. V signálové cestě nejsou použity žádné kondenzátory.

Proprietární modul DAC pracuje s extrémně vysokou taktovací frekvencí a používá vlastní filtry

BAT chtěl u REX 3 DAC vytvořit co možná nejpřesvědčivější a nejpřirozenější reprodukci z digitálních zdrojů hudby. Klamné vzrušení, vzbuzující dojem vysokého rozlišení u většiny převodníků, nemá v REX 3 DAC místo. Namísto toho proprietární modul DAC pracuje s extrémně vysokým taktovacím kmitočtem, přičemž využívá vlastní filtry k rekonstrukci analogového signálu způsobem, který specificky doplňuje jedinečný vysoce výkonný elektronkový stupeň na výstupu převodníku REX 3.

„… tento převodník vám dá možnost se do hudby ponořit, aniž byste museli přemýšlet o tom, jak to udělal. Prostě ho jen necháte čarovat a budete tím, co hraje, natolik okouzleni, že myšlenky na to, jak je to technicky možné, budou tytam.“

Andrew Everard, Hi-Fi News 

Převodník REX 3

Technické údaje

Vstupy
AES, 2 koaxiální, 2x optický Toslink a USB

Výstupy
2x XLR

Rozlišení
24-bit / 384 kHz PCM, 4x DSD (11.2896MHz)

Globální zpětná vazba
žádná

Výstupní impedance
1K

Příkon
160 VA

Osazení elektronkami
6x 6C19

Rozměry
48 x 14,5 x 39 cm  /  19 „x 5,75“ x 15,5 „

Hmotnost
14,5 kg  /  32 lb.