Filozofie

Společnost Balanced Audio Technology je hrdá na pokračující inovace, kterými přináší špičkový zvuk. Zaměřujeme se na poskytování svěžího a nekonvenčního přístupu k designu svých přístrojů a na základě nejnovějšího stavu techniky na vytváření komponent, vyznačujících se nekompromisní konstrukční kvalitou a výjimečnou věrností přednesu.

Zákazníci BAT oceňují naše propojení naprosto věrného zvuku s pokročilým inženýrstvím, špičkovou konstrukcí  a vynikající zákaznickou podporou. Naše první produkty, jakými byly předzesilovač VK-5 a výkonový zesilovač VK-60, založily před 25 lety naše standardy dokonalosti. Od té doby se staly přístroji, vhodnými pro zařazení do sbírky. Doporučujeme proto, podívat se dovnitř jakéhokoli produktu BAT, který byl kdy vyroben a prohlédnout si jeho technickou  dokonalost. Naleznete pouze co nejúčelněji uspořádané obvody, bez jediného nadbytečného drátu. Všechny desky s plošnými spoji BAT jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů a konstruovány tak, aby vydržely po generace. Naše napájecí zdroje jsou opravdu obrovské a impozantní. A co je nejdůležitější, kreativní hudební interpretace je základním prvkem každého návrhu BAT. Zde je i náš upřímný  úmysl, vždy zůstat věrný duchu a genialitě umělce v nahrávacím studiu. Každá generace produktu BAT umožňuje obživnutí hudby ve Vaší poslechové místnosti.

BAT od prvního dne vsadil na svou pověst tím, že být „symetrický“ je lepší. „Dnes jsme hrdí na to, že symetrické obvody se staly de facto standardem špičkového zvukového vjemu.“

To, jak dosáhnout správnou rovnováhu v návrhu obvodů však zůstává pro naši konkurenci velkým otazníkem. Například ve světě předzesilovačů, osazených více stupni zesílení  a katodovými sledovači, BAT vždy nabízel náš obvod Unistage – použitý v každém postaveném předzesilovači BAT – jako protipól k technické složitosti. Výhoda Unistage (tedy jednoho stupně) je ve vztahu s  maximální jednoduchostí zesílení příchozího signálu, a to pouze jednou. Představte si, že řeknete vtip svým přátelům a řeknete „předejte ho dál“. Předávejte ho dostatečně dlouho a ten vtip nepoznáte….

„Pošlete-li“  hudbu přes příliš mnoho zesilovacích stupňů, už nerozpoznáte  tu přirozenou a neodmyslitelnou krásu svých oblíbených nahrávek.

Naše přání zachovat pro posluchače jednoduchost se vztahuje na náš inteligentní obvod s automatickým předpětím. Tento  špičkový obvod má každý výkonový elektronkový  zesilovač BAT. Výsledkem spojení automatického předpětí se stejně průkopnickými elektronickými ochrannými obvody BAT je jednoduchost pro koncového uživatele nazývaná plug-and-play. Žádné digitální nebo analogové voltmetry, s nimiž by bylo nutno  zápasit; odpadá otázka, zda nastavit stupnici   v miliampérech nebo milivoltech.

Stačí jen zapnout zesilovač BAT, relaxovat a užívat si hudbu…

Před dvěma desítkami let BAT také představila světu 6H30 SuperTube. Dnes se stala jedním  ze standardů používaných v předních produktech mnoha konkurentů. Nicméně žádný výrobce nebude mít nikdy více zkušeností se správným návrhem obvodu pro 6H30 SuperTube než BAT.

Řada REX 3 představuje konečný důkaz našeho vedoucího postavení.

BAT se i nadále snaží o dokonalost ve všech aspektech, od výjimečné podpory zákazníků, přes design inovativních produktů, až po potěšení z hudby poskytované každým naším přístrojem. Připojte se k nám při oslavě našeho 25. výročí autentického zvuku, tak fascinujícího a poutavého, který zní ve Vaší domácnosti.

BAT: Vše, co musíte udělat, je poslouchat…