Výkonový elektronkový zesilovač VK-90t

K dispozici ve stříbrné nebo černé barvě

Zvuk hudební pravdy

Výkonový zesilovač Balanced Audio Technology VK-90t je vybaven ochranným obvodem bez pojistek, aktivními zdroji proudu pro jeho dva stupně zesílení, inteligentním obvodem automatického nastavení předpětí s LED diodami, triodou s vysokým proudem a nulovou zpětnou vazbou, plně symetrické topologie. Jeho průmyslový design k 25. výročí je doplněn novými kondenzátory se stříbrným a zlatým filmem v oleji a ultra čistým vnitřním vedením v signální cestě. Díky modelu VK-90t si společnost BAT uvědomuje, že skuteční posluchači hudby chtějí jedinečnou technologii, uživatelsky přívětivé rozhraní a věrnou reprodukci, znějící hypnoticky dokonale již několik minut po zapnutí. VK-90t nemá žádné pojistky, žádné pentody napodobující triody, a žádný stejnosměrný proud ve výstupních elektronkách. VK-90t je zvukem budoucnosti – a hudební pravdy.

Aktivní dvoustupňové zdroje proudu pro lepší linearitu a přesnost

VK-90t rozšiřuje výhody aktivních zdrojů proudu tím, že je zahrnuje do prvního i druhého stupně zesílení. Implementace aktivních zdrojů proudu (polovodičové i elektronkové) pro první dvě fáze má řadu výhod. Konkrétně se zlepšuje linearita stupňů zesílení; úpravy pro první a druhou fázi zesílení jsou nezávislé a snáze optimalizovatelné a komponenty aktivního zdroje pracují při nižší úrovni zátěže, což zvyšuje spolehlivost. Konečným výsledkem je působivé zlepšení linearity, čímž se získá přesnější reprodukce  výstupního signálu v závislosti na vstupní signálu. A to je v podstatě cílem jakéhokoli zesilovače.

Plně symetrický obvod všech triod eliminuje konvenční nevýhody

Ve světě návrhů single-ended (pentodových a tetrodových elektronek) stojí VK-90t na odvrácené straně. Jeho design je od začátku do konce plně symetrický. Můžete si to představit tak, že máte v jednom kanále dva zesilovače s jednou elektronkou na výstupu, které jsou spojeny ve výstupním transformátoru. Vzhledem k tomu, že výstupním transformátorem neprotéká žádný stejnosměrný proud, má transformátor skutečnou šířku pásma, která také snižuje nízkofrekvenční zkreslení. Když zkombinujete plně symetrický obvod VK-90t s jeho triodou s vysokým proudem, nulovou zpětnou vazbou a plně symetrickou topologií, všechny nevýhody push-pull a single-ended zesilovačů budou pryč.

Výkonový zesilovač VK-90t

Technické údaje

Princip:
Plně symetrický single-ended můstek

Signalová cesta:
Triodový plně symetrický od vstupu po výstup
Mcap® Supreme Silver/Gold kondenzátory

Druhá generace ultra transparentních kabelů pro interní vedení signálu.

Zapojení:
Inteligentní automatické nastavení předpětí s elektronickými pojistkami bez globální zpětné vazby

Konstrukce šasi:
Výroční (25 let) celohliníková konstrukce

Konfigurace:
Stereofonní plně symetrický koncový zasiloilovač s možností zapojení do můstku jako monofonní.

Výkon stereo:
Výstupní výkon pro jeden kanál 8Ω/4Ω:
75W / 75W

Výkon mono:
Výstupní výkon pro jeden kanál 8Ω/4Ω:
150W / 150W

Vstupy:
2 x XLR

Výstupy:
4 páry (L + P) Cardas reprosvorky – zlacené

Zkreslení při plném výkonu (THD):
3,0%

Frekvenční rozsah:
7Hz – 200kHz

Vstupní impedance (každá fáze):
Stereo 200 kΩ / Mono 100 kΩ

Vstupní citlivost:
1V

Akumulace energie:
600 joulů

Zisk:
26 dB

Příkon:
500VA (bez zátěže)
1000VA (plný výkon)

Použité elektronky:
4 x 6C33C-B, 6 x 6SN7, 2 x 6H30

Rozměry:
43 x 20 x 61cm (17” x 8″ x 24”)

Hmotnost:
40kg (88lb)