Testy & recenze

Integrovaný zesilovač VK-80i

K dispozici ve stříbrné nebo černé barvě

Plně symetrická architektura

Společnost Balanced Audio Technology představuje dlouho očekávaný integrovaný elektronkový zesilovač. BAT VK80i, který se vyznačuje plně symetrickou architekturou, díky níž se zvuk okamžitě pozitivně liší od konkurence. Elegantní průmyslový design je založen na vlajkové lodi systému REX 3 a zahrnuje mnoho technologických vylepšení představených poprvé v této sérii. BAT VK80i je zesilovač typu plug-and-play a používá stejný design jako výkonový zesilovač REX 3 – bezzkratovou / tepelnou ochranu bez pojistky a automatické předpětí pro výstupní elektronky. VK80i je prostě krásně vypadající, nádherně znějící a snadno použitelný integrovaný elektronkový zesilovač.

Koncová trioda 6C33C-B s plně symetrickou signálovou cestou

VK80i používá na výstupu triodu 6C33C-B, která umožňuje dodávat reproduktorům výkon 55 W na kanál. Elektronka 6C33C-B je velmi efektivní a nabízí mnohonásobně vyšší účinnost než tetrodová verze 6550 / KT90, která se používá u většiny tradičních integrovaných elektronkových zesilovačů. Použitím stejné vysokonapěťové triody 6C33C-B jako u vlajkové lodi výkonového zesilovače REX 3 poskytuje integrovanému VK80i vysokou proudovou účinnost potřebnou pro řízení obtížných reproduktorů s nízkou impedancí. Plně symetrická konstrukce triod zajišťuje přirozenou reprodukci zabarvení a textury harmonických nástrojů. Díky tomu budou nahrávky znít živěji, jemněji a podrobněji.

 

Elektronické pojistky pro lepší zvuk a vyšší uživatelský komfort

V případě přetížení výstupní elektronky, jednoduše vypněte a znovu zapněte VK80i, abyste obnovili normální provoz. Eliminováním vnitřních pojistek můžete hrát volněji a hrát hudbu přirozeněji. Zvuk není omezen kvalitou pojistky, která je umístěna v signální cestě zesilovače. Po prvním poslechu budete souhlasit, že eliminace pojistek je skutečně tím nejlepším řešením.

Inteligentní zapojení s automatickým nastavováním předpětí pro vyšší komfort obsluhy.

Pokročilá technologie použitá ve VK80i eliminuje „bolesti hlavy“ uživatelů tradičních elektronkových zesilovačů spojené s neustálou potřebou nastavit správné předpětí výstupních elektronek. VK80i je vybaven inteligentním automatickým obvodem nastavujícím předpětí, které se přizpůsobuje změnám síťového napětí a stárnutí elektronek, přičemž každá výstupní elektronka má svůj vyhrazený obvod. Obvod také zajišťuje, že VK80i zní skvěle během prvních několika minut poslechu.

Pojistkový ochranný obvod a automatická regulace předpětí vysoce výkonných výstupních trubek (6C33C-B) je příkladem pokročilého inženýrství odvozeného z referenčních produktů BAT REX 3. Výsledkem je, že integrovaný elektronkový zesilovač VK80i nabízí velkolepý zvuk s hlubokými basy, čistým středním pásmem, křišťálově vysokými tóny, vysokým výkonem a dynamikou, díky nimž se BAT stala jednou z nejrespektovanějších značek špičkového zvuku.

Integrovaný zesilovač VK-80i

Technické údaje

THD při plném výkonu
3%

Výstupní výkon při 8Ω / 4Ω
55W / 55W

Frekvenční rozsah
8 Hz až 200 kHz

Vstupy
1 XLR + 3 RCA

Vstupní impedance
215 kΩ

Regulace hlasitosti
1 dB na krok

Ovládání hlasitosti – počet kroků
90

Osazení elektronkami
4x6SN7, 4x6C33C-B

Spotřeba energie
400 W nečinný, 800 W plný výkon

Dálkové ovládání

celokovový

Rozměry
43,2 x 20,3 x 40,6 cm  /  17″ x 8″ x 16″

Hmotnost
20,4 kg  /  45 lb.