Výkonový zesilovač VK-255SE

K dispozici ve stříbrné nebo černé barvě

Teplo přednesu elektronek, dynamika polovodičů

Výkonový zesilovač VK-255SE představuje charakteristický znak BAT v přístupu návrhu nízkofrekvenčních obvodů. Na rozdíl od většiny polovodičových zesilovačů, majících 4 nebo více zesilovacích stupňů v zapojení push-pull s velkou zpětnou vazbou, má VK-255SE pouze 2 velmi výkonné zesilovací bloky, bez zpětné vazby, v čistě symetrickém zapojení. Zesilovač VK-255SE je dostupný jak ve stereofonní nebo mono verzi. Vyzařuje teplo přednesu a texturu spojenou s typicky nejlepším elektronkovým provedením, kombinovaným s dynamickou schopností těch nejlepších polovodičů.

Impozantních 300 W na kanál + nejvyšší symetrie zvuku

Puntičkářský přístup BAT v cestě signálu ve VK-255SE bez negativní zpětné vazby přispěl k dosažení velké šířky pásma a linearity obvodu.
Celý zesilovač sestává pouze z 2 zesilovacích bloků a je založen výhradně na tranzistorech typu N-Channel MOSFET. Maximální symetrie výsledného signálu je docílena zpracováváním obou stran časových průběhů signálu stejnými zařízeními, v identické konfiguraci obvodu. Zesilovač VK-255SE nabízí 300 wattů na kanál do zátěže 4 ohmů; oproti stereo verzi mono verze dodávku proudu zdvojnásobuje.

Vylepšené napájení je rovno vylepšené hudební detailnosti

Pro jednoduchost plně symetrické konstrukce se v celém VK-255SE používají pouze ty nejkvalitnější díly. Vylepšený napájecí zdroj obsahuje kondenzátory 2. generace naplněné olejem. Ty velmi zvyšují kvalitu filtrace, výrazně snižují hladinu šumu a představují i dokonalejší přednes harmonických kmitočtů. VK-255SE sdružuje rychlost a eleganci s vynikající věrností zabarvení, textury nástrojů a hlasů. Tím se významně uzavírá výkonová mezera mezi zesílením elektronkou a polovodičem. Bude sloužit jako kotva jakéhokoli systému světové třídy.

Výkonový zesilovač VK-255SE

Technické údaje

Výstup na kanál při 8Ω / 4Ω
150W / 300W

Převod na mono?
pouze tovární

Výkon v mono konfiguraci 8Ω / 4Ω
200W / 400W

Frekvenční rozsah
2 Hz až 240 kHz

THD při plném výkonu
0,2%

Vstupní impedance – stereo verze
100 kΩ

Vstupní impedance – mono verze
50 kΩ

Zisk (jmenovitý do 8Ω)
26 dB

Osazení elektronkami
n / a

Napájecí kabel
1

Dálkového ovládání

Vstup a výstup spouštěče 12V

Příkon (nečinný / plný výkon)
225 W / 1400 W

Rozměry
48 x 16,5 x 40,5 cm  /  19 „x 6,5“ x 16 „

Hmotnost
34 kg  /  75 lb.