Výkonový elektronkový zesilovač VK-76SE

K dispozici ve stříbrné nebo černé barvě

Zvuk budoucnosti a zvuk hudební pravdy

Zesilovač VK-76SE je vybaven kompletně novým napájecím zdrojem, bezpojistkovým ochranným obvodem, aktivními zdroji proudu pro jeho dva zesilovací stupně, inteligentním obvodem automatického nastavení předpětí s LED indikátory a velkým proudem. Je celotriodový, bez zpětné vazby a s plně symetrickou topologií. BAT si uvědomuje, že seriózní posluchači uvažující o nákupu luxusního špičkového vybavení chtějí zařízení s jedinečnou technologií a HiFi zvukem. To  odpovídá dvěma zesilovačům s uzemněným koncem na kanál, VK-76SE splňuje tyto uvedené požadavky a navíc skvěle hraje téměř okamžitě po zapnutí. VK-76SE také znamená, že zde nejsou žádné elektronky vyžadující nastavení předpětí. Není třeba měnit žádné pojistky, nejsou žádné pentody napodobující triody. Na výstupu elektronky není žádný stejnosměrný proud. VK-76SE je zvuk budoucnosti a hudební pravdy.

Aktivní dvoustupňové zdroje proudu
pro lepší linearitu a přesnost

VK-76SE rozšiřuje výhody aktivních proudových zdrojů tak, aby zahrnovaly jak první, tak druhý zesilovací stupeň. Implementace aktivních zdrojů proudu (polovodičové i elektronkové) do prvních dvou stupňů VK-76SE má několik výhod. Zlepšuje se linearita zesilovacích stupňů; nastavení pro první a druhý zesilovací stupeň se stává nezávislým a snadněji optimalizovaným. Aktivní komponenty zdroje pracují na mnohem nižší úrovni, což zvyšuje spolehlivost. Konečným výsledkem je působivé zlepšení linearity a poskytnutí přesnějšího ztvárnění výstupního signálu vzhledem k původnímu vstupnímu signálu. Toto je v podstatě měřítkem každého zesilovače.

Plně symetrický celotriodový obvod odstraňuje konvenční nevýhody

Ve světě konstrukcí s pentodami nebo tetrodami a méně kvalitními součástek je VK-76SE jedinečně odlišný. Jeho konstrukce je plně symetrická od začátku až do konce. Můžete si ho představit jako dva zesilovače s uzemněným vstupem na kanál, jejichž průběhy se na výstupním transformátoru sčítají. Protože výstupním transformátorem neproudí žádný stejnosměrný proud, je tento transformátor skutečně velice širokopásmový a snižující nízkofrekvenční zkreslení. Kombinací plně symetrického obvodu ve VK-76SE s jeho vysokou proudovou zátěží, všemi triodami, nulovou zpětnou vazbou a plně symetrickou topologií se odstraní všechny nevýhody zesilovačů v zapojení push-pull a zesilovačů s uzemněným vstupem.

Výkonový zesilovač VK-76SE

Technické údaje

Stereo

Počet kanálů
2

Výstup na kanál při 8Ω / 4Ω
(< 3% THD)
75W

Frekvenční rozsah
7 Hz až 200 kHz

Vstupní impedance – každá fáze
200 kΩ

Vstupní citlivost
1V

Akumulace energie
600 joulů

Zisk
26 dB

Příkon
500 VA (nečinný)
1000 VA (plný výkon)

Osazení elektronkami
4 x 6C33C-B, 6 x 6SN7, 2 x 6H30

Rozměry
43 x 20 x 61 cm  /  17″x 8″ x 24″

Hmotnost
40,05 kg  /  90 lb

Mono

Počet kanálů
1

Výstup na kanál při 8Ω / 4Ω
(< 3% THD)
150 W

Frekvenční rozsah
7 Hz až 200 kHz

Vstupní impedance – každá fáze
100 kΩ

Vstupní citlivost
1V

Akumulace energie
600 joulů

Zisk
26 dB

Příkon
500 VA (nečinný)
1000 VA (plný výkon)

Osazení elektronkami
4 x 6C33C-B, 6 x 6SN7, 2 x 6H30

Rozměry
43 x 20 x 61 cm  /  17 “x 8” x 24 “

Hmotnost
40,5 kg  /  90 lb