Gramofonový předzesilovač VK-P12SE

K dispozici ve stříbrné nebo černé barvě

Nová technická vylepšení umocňují akustický dojem

Na rozdíl od speciální verze gramofonového předzesilovače VK-P12 od BAT, zahrnuje VK-P12SE řadu technických vylepšení. To umožňuje vyšší rozlišení a vynikající hudební prezentaci. První stupeň zesílení byl kompletně přepracován pro docílení podstatně nižší hladiny šumu. Kromě špičkových výstupních transformátorů obsahuje překonfigurovaný koncový stupeň čtyři elektronky 6C45 s obrovským zesílením. Tyto elektronky poskytují vysoký proud a nízkou výstupní impedanci, vytvářející vynikající dynamiku a křišťálovou průzračnost. Tato vylepšení mají za následek gramofonový předzesilovač s minimálním šumem i v těch v nejtišších hudebních pasážích, s neomezenou dynamickou lehkostí a velkým rozpětím pro reprodukci všech hudebních nástrojů. Pro posluchače, kteří by chtěli jít ještě dál, je tu VK-P12SE, plně upgradovatelný na VK-P12SE v provedení SuperPak.

Jasnější průzračnost, velmi hluboké basy a trojrozměrný prostor

S VK-P12SE získáte celoelektronkový přístroj bez zpětné vazby, kombinující výhody symetrického zapojení včetně elektronkových zdrojů proudu. Konstrukce dual mono a obrovská filtrace zdroje umožnuje použití jakékoliv přenosky. První stupeň zesílení má velmi nízkou úroveň šumu díky vysoce jakostním rezistorům Vishay, které v kritických bodech zapojení nahrazují standardní rezistory. Zdokonalený napájecí zdroj zásobuje energií nový koncový stupeň využívající amorfní výstupní transformátory což přispívá k větší průzračnosti a bezkonkurenčně hlubokým basům. Elektronkové zdroje proudu dále zlepšují linearitu a poskytují otevřenější a strukturovanější zvuk. Standard RIAA zajišťuje, aby všechny vaše nahrávky zněly tak, jak to zamýšlel technik při jejich záznamu. To umožňuje snadné nastavení s lepším potlačení šumu v běžném režimu. Ve srovnání s provozem v přímém režimu, poskytují Step-Up transformátory 2. generace ve VK-P12SE navíc zlepšení poměru signál-šum až o 20dB. S dostupným ziskem až 80 dB není žádný signál příliš malý. Analogový zážitek čeká.

Použití výstupních transformátorů v koncovém stupni

Stejně jako nejlepší předzesilovače VK-33SE, VK-53SE a REX 3, tak i VK-P12SE je osazen výstupními transformátory v koncovém stupni. Toto nové řešení nahrazuje zastaralé výstupní kondenzátory Six-Pak od BAT speciálně navrženými a na zakázku vyrobenými výstupními transformátory. Dosažení tohoto cíle trvalo roky – od vývoje prototypů, přes testování různých alternativních výstupních transformátorů. Veškerá práce se vyplatila: Nový výstupní transformátor od BAT je co do zachování čistoty přenosu signálu podstatně lepší než jakýkoli kondenzátor. Po elektrické stránce tyto výstupní transformátory významně zlepšují výkon v každém měřeném parametru. Co se týče zvuku, pak tyto transformátory nabízejí vylepšení ve všech oblastech hudební reprodukce.

Gramofonový předzesilovač VK-P12SE

Technické údaje

Výstupní
Transformátor je připojen

Vstupy
1x RCA + 1x XLR

Výstupy
1x XLR

Zisk při 1 kHz
Přímý – nízký: 45dB
Přímý – vysoký: 60dB
Stupňový – nízký: 65dB
Stupňový – vysoký: 80 dB

Poměr signálu k šumu
Přímý – nízký: 73 dB
Přímý – vysoký: 76 dB
Stupňový – nízký: 86 dB
Stupňový  – vysoký: 93 dB


Odpor při zatížení cartridge (Ω): 
Volitelný od 100 do 47k

Kapacitní odpor (pf): 
Volitelný od 0 do 1000

Osazení elektronkami:
4x 6922, 4x 6C45, 2x 6SN7

Absolutní polarita

Přepínatelná

Akumulace energie zdroje
200 joulů

Příkon
150 VA

Rozměry
48 x 14,5 x 39 cm   /  19 “x 5,75” x 15,5 “

Hmotnost
18 kg   /  40 lb.